Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Nadleśnictwo Dynów w Boguchwale

Nadleśnictwo Dynów w Boguchwale

  Nadleśnictwo Dynów po raz pierwszy miało okazję gościć na XIV Jesiennej Giełdzie Ogrodniczej organizowanej przez Podkarpacki Ośrodek Wsparcia Rolniczego w Boguchwale. Podczas tej sobotnio- niedzielnej imprezy stoisko przygotowane przez dynowskich leśników cieszyło się sporym zainteresowaniem. Na ciekawych leśnych wrażeń czekały foldery i mapy Nadleśnictwa oraz wiele eksponatów  o treściach edukacyjnych: drzewa w miniaturowych skalach, ptaki leśne i ogrodowe, klocki ze zwierzętami, książki o tematyce przyrodniczej.  Największym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty rysia oraz jenota. Były one znakomitą okazją do przekazania odwiedzającym informacji o obu gatunkach. Zachowania, dieta i występowanie rysia były przedmiotem bardzo wielu dociekań i dyskusji. Mało kto wiedział, że na terenie Pogórza Dynowskiego żyje populacja tego wspaniałego i chronionego gatunku. Niewielu odwiedzających rozpoznało także jenota – drapieżnego ssaka z rodziny psowatych, który jako gatunek introdukowany występuje w całej niemal Polsce.

  Miniony weekend pod względem pogodowym nie należał do najbardziej udanych, jednak ogrom ciepłych słów i zainteresowanie odwiedzających sprawiły, że dla nas to był bardzo owocny i udany czas.