Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna


Nadleśnictwo Dynów realizuje działalność edukacyjną w ramach swojej działalności statutowej.
Pracownicy Nadleśnictwa odwiedzają szkoły, przedszkola, biblioteki współpracują z różnymi organizacjami i instytucjami w zakresie organizacji zajęć, wycieczek, plenerów i innych wydarzeń z dziedziny edukacji przyrodniczo-leśnej.
Przy Nadleśnictwie  znajduje się sala edukacyjna, z wieloma ciekawymi eksponatami, w której można przeprowadzić zajęcia.

Opowiadamy o lesie, jego złożoności, pięknie, jego funkcjach.
Opowiadamy i przedstawiamy swoją pracę - gospodarzy lasu, którzy pobierają z lasu pożytki i dbają o niego. 
Organizujemy konkursy, wydarzenia i wycieczki terenowe na nasze obiekty edukacyjne.
 

Edukacją leśną w Nadleśnictwie zajmuje się Małgorzata Kopczak, tel. 600 050 108

Szkoły i inne instytucje odwiedzające nasze Nadleśnictwo i korzystające z zajęć edukacyjnych zobowiązane są podpisać stosowne oświadczenie, wzór w załączeniu.