Aktualności Aktualności

Powrót

Dużo błota i jeszcze więcej radości

Dużo błota i jeszcze więcej radości

III edycja Półmaratonu Pogórzanin za nami.

  30 kwietnia zwolennicy biegów terenowych spotkali się na III edycji Półmaratonu Pogórzanin, organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dubieckiej, we współpracy z Nadleśnictwem Dynów oraz Nadleśnictwem Kańczuga.

  Pogoda nie rozpieszczała biegaczy, a warunki terenowe były bardzo trudne. Dodatkowo wielodniowe opady deszczu sprawiły, że trasa biegu na niektórych odcinkach była mocno błotnista. Jednak Półmaraton Pogórzanin ma już ustaloną renomę i amatorzy mocnych wrażeń biegowych niewątpliwie byli zadowoleni.

  W tym roku organizatorzy zapewnili zabawę i zajęcia sportowe także  najmłodszym sportowcom. Biegi dla dzieci odbywające się pod hasłem „Mały Pogórzanin" odbyły się na stadionie sportowym w Dubiecku.  Aby docenić młodych amatorów sportu i aktywnego wypoczynku mali biegacze zostali obdarowani „pakietami startowymi", których głównym sponsorem było Nadleśnictwo Dynów.

  Dla zwolenników biegu na krótszych dystansach organizatorzy przewidzieli bieg na 10 km, który częściowo pokrywał się z trasą półmaratonu. Emocje sportowe w Dubiecku kotłowały się nieprzerwanie aż do godzin popołudniowych, kiedy to na metę przybiegli wszyscy uczestnicy najdłuższego dystansu w tej imprezie  – półmaratonu.

  W kategorii open półmaratonu zwyciężył Paweł Smędowski z czasem 01:36,06. Drugi na mecie był Stanisław Ważny z czasem 01:37,44, natomiast trzeci: Olbrych Bartłomiej z czasem 01:40,31. W kategorii kobiet zwyciężyła Paulina Wywłoka, która dotarła na metę w czasie 01:54,00, a następnie Agnieszka Mercik z czasem 02:07,25 oraz Ewelina Kiełboń z czasem 02:11,07.

  Trasa biegu wiodła przez malownicze tereny Nadleśnictwa Kańczuga oraz Nadleśnictwa Dynów. Nadleśnictwa były współorganizatorami biegu a zarazem fundatorami nagród w klasyfikacji „leśnicy". W trzeciej edycji biegu nagrody w tej kategorii zdobyli: Paweł Dzięgielowski terenu RDLP w Katowicach, który obronił pierwsze miejsce z czasem 01:50,47 oraz debiutujący w zawodach Jacek Stankiewicz z RDLP w Krośnie z czasem  02:17,29.

Tekst: Małgorzata Kaczorowska - Nadleśnictwo Dynów

Zdjęcia: Mariusz Kaszycki, Daniel Gąsecki - zdjęcia nadesłane na profil społecznościowy Półmaratonu Pogórzanin.


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Polecamy Polecamy