Wydawca treści Wydawca treści

O Nadleśnictwie - położenie

Nadleśnictwo Dynów zarządza w imieniu Skarbu Państwa lasami państwowymi na powierzchni ponad 10, 6 tys. ha położonymi na Pogórzu Przemyskim i Dynowskim, które oddziela od siebie rzeka San.

 Obecnie Nadleśnictwo Dynów leży na terenie sześciu gmin : Dydnia, Nozdrzec, Bircza, Dubiecko, Dynów gmina miejska i wiejska zlokalizowanych w trzech powiatach: brzozowskim, przemyskim i rzeszowskim.
Powierzchnia zasięgu terytorialnego jednostki wynosi prawie 27 tys. ha.
Lesistość terenu w zasięgu działania Nadleśnictwa wynosi prawie 51%.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Leśne Dyktando po raz siódmy

Leśne Dyktando po raz siódmy

  Już po raz siódmy uczniowie szkół z regioniu Dynowa i okolic spotkali się w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, aby zmierzyć się z ortografią w leśnym wydaniu.  Tegoroczna edycja Leśnego Dyktanda, konkursu leśno-ortograficznego, była rekordowa pod względem ilości osób. W szranki z trudnościami językowymi stanęło 88 dzieci z 19 szkół!

  Pomysłodawcą konkursu jest Nadleśnictwo Dynów, natomiast znakomitą oprawę organizacyjną zapewnia nam Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.  Partnerem tegorocznej edycji dyktanda była również Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie – instytucja dbająca jak mało kto o kulturę języka. Rangę konkursu podniosły znakomite patronaty honorowe: Pani Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Starosty Powiatu Rzeszowskiego oraz Burmistrza Miasta Dynowa.

  Uczniowie mieli za zadanie napisać poprawnie tekst czytanego im dyktanda. Tegoroczna edycja traktowała o lesie, w którym  sprawy „dzieją się na trzy zmiany”. Nocami polują wilki, w dzień pracuje harda leśniczka. Po części merytorycznej konkursu uczestnicy  udali się na poczęstunek. Następnie obejrzeli niezwykle ciekawe pokazy chemiczne oraz pokaz sztuk walki ju-jitsu prezentowany przez klub sportowy  Kigai Wara.

  W tym czasie nauczyciele i opiekunowie dzieci oceniali prace uczniów.  Rekordowa ilość „byków” wyniosła w tym roku czterdzieści dwa, co jest znakiem, że tekst dyktanda nie był bardzo trudny. Nie było jednak pracy bezbłędnej, co zdarzało się w poprzednich edycjach. Najlepiej dyktando napisała Patrycja Wrotniak z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie popełniając zaledwie dwa błędy ortograficzne.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali, a jakże,  nagrody książkowe sponsorowane przez Nadleśnictwo Dynów, Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie.  Na literaturę „najwyższych lotów”, najbardziej poczytne, wysmakowane i nagradzane publikacje książkowe zasłużyli  bowiem szczególnie, co udowodnili, pisząc dyktando.  Patrycja Wrotniak otrzymała również nagrodę specjalną Stowarzyszenia Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie otrzymali także niespodziankę – specjalnie zaprojektowane na tę okoliczność koszulki z napisem „ Mistrz Leśnej Ortografii”.  Mamy nadzieję, że niespodzianka spodoba się obdarowanym.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom uczestniczącym w konkursie, ich nauczycielom i opiekunom.

Do zobaczenia za rok!