Wydawca treści Wydawca treści

Oferta edukacyjna


Nadleśnictwo Dynów realizuje działalność edukacyjną w ramach swojej działalności statutowej.
Pracownicy Nadleśnictwa odwiedzają szkoły, przedszkola, biblioteki współpracują z różnymi organizacjami i instytucjami w zakresie organizacji zajęć, wycieczek, plenerów i innych wydarzeń z dziedziny edukacji przyrodniczo-leśnej.
Przy Nadleśnictwie  znajduje się sala edukacyjna, z wieloma ciekawymi eksponatami, w której można przeprowadzić zajęcia.

Opowiadamy o lesie, jego złożoności, pięknie, jego funkcjach.
Opowiadamy i przedstawiamy swoją pracę - gospodarzy lasu, którzy pobierają z lasu pożytki i dbają o niego. 
Organizujemy konkursy, wydarzenia i wycieczki terenowe na nasze obiekty edukacyjne.
 

Edukacją leśną w Nadleśnictwie zajmuje się Małgorzata Kopczak, tel. 600 050 108

Szkoły i inne instytucje odwiedzające nasze Nadleśnictwo i korzystające z zajęć edukacyjnych zobowiązane są podpisać stosowne oświadczenie, wzór w załączeniu.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

MNÓSTWO DOBRA Z LASU

MNÓSTWO DOBRA Z LASU

  Aż 58 prac sporządzili uczniowie rywalizujący ze sobą w ramach konkursu „Co dobrego z lasu" na broszurę informującą o zaletach naszych lasów. Organizatorem było Nadleśnictwo Dynów we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie, pod honorowym patronatem  Grażyny Zagrobelnej, Dyrektor RDLP w Krośnie.

  Konkurs „Co dobrego z lasu?" był konkursem towarzyszącym  XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza, organizowanej  przez Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie. Podkarpacka Tęcza to już impreza o wieloletniej tradycji i ustalonej renomie, skupiająca szkoły z całego województwa. Tegorocznym hasłem przewodnim  było „Zdrowe Podkarpacie".  Bez lasu nie ma zdrowia, stąd też patronat honorowy nad wydarzeniem objęła m.in. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie oraz Nadleśnictwo Dynów. 

  Uczniowie rywalizujący w konkursie „Co dobrego z lasu" mieli za zadanie w krótkiej formie, jaką jest broszura informacyjna, pokazać wieloaspektowość walorów leśnych, ich wpływ na zdrowie, kondycje i samopoczucie człowieka.  Z wymagań konkursowych wywiązali się znakomicie, zarówno pod względem merytorycznym jak i graficznym.  Prace wykonane przez uczniów to gotowe kompendia o pożytkach płynących z lasu. 

To cieszy, że pomimo braku zagadnień leśnych w szkołach uczniowie zdają sobie sprawę, jak bogatym i obfitującym w przeróżne dobra miejscem jest las. Bo przecież las to dobre samopoczucie, to wspaniały klimat, to rośliny i zwierzęta, które możemy obserwować, ale których walory zdrowotne i smakowe poznajemy na co dzień, wreszcie to drewno – najbardziej przyjazny dla środowiska produkt. Dobrze, że młodzież to wie i wspaniale,  że umie to przekazać – podsumowuje konkurs Adam  Pilch, Nadleśniczy Nadleśnictwa Dynów.

Spośród wszystkich prac jury konkursowe w składzie:  Grażyna Paździorny, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, Tomasz Kałamarz - pracownik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Małgorzata Kaczorowska- pracownik Nadleśnictwa Dynów, wyróżniło 7 autorów w kategorii szkoły gimnazjalne oraz 10 autorów w kategorii szkoły ponadgimnazjalne.  Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Szczepan z Zespołu Szkół w Dynowie oraz Katarzyna Chachura z Liceum Ogólnokształcącego w Dubiecku.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy pomysłowości i wiedzy. Do zobaczenia w następnych  edycjach konkursów organizowanych przez Lasy Państwowe!

Tekst: Małgorzata Kaczorowska, Nadleśnictwo Dynów

Zdjęcia: Wojciech Hamerla, Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie