Wydawca treści Wydawca treści

Ścieżka przyrodniczo-historyczna Borownica


Ścieżka znajduje się w leśnictwie Borownica, w miejscowości o tej samej nazwie. Długość ścieżki ok. 1,5 km. Czas przejścia ok.1,5 godz. Ścieżka przedstawia bardzo ciekawą historię 17 pułku piechoty im. Ziemi Rzeszowskiej, który toczył walki o Borownicę i tu uległ rozbiciu. Pod względem przyrodniczym ścieżka przedstawia zabiegi gospodarcze prowadzone w lasach przez leśników- m.in. przebudowę drzewostanów, charakterystykę siedlisk typowych dla lasów Pogórza, rolę podszytu w drzewostanie. Na początku i końcu ścieżki znajdują się pola biwakowe z miejscem na ognisko, ławeczkami, toaletą. Ponadto w miejscowości znajduje się pomnik ku czci pomordowanych mieszkańców Borownicy oraz zabytkowy kościół. Trasa ścieżki nie jest trudna, nadaje się również dla osób starszych.


Zielona Klasa w leśnictwie Dąbrówka

Zielona Klasa znajduje się tuż obok leśniczówki, w miejscowości Dąbrówka Starzeńska. Kilkanaście metrów od obiektu znajduje się miejsce postoju pojazdów, gdzie można zaparkować samochód. Odwiedzający obiekt mogą zapoznać się z elementami gospodarki leśnej, poznać niemal wszystkie gatunki drzew występujące w naszym regionie, poznać aspekty gospodarowania zwierzyną i nauczyć się odróżniać tropy zwierząt leśnych. Na Zielonej Klasie znajduje się duża wiata turystyczna, miejsce na ognisko,  oraz toaleta.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zasłużony dla Miasta Dynowa

Zasłużony dla Miasta Dynowa

  W środę, 31 stycznia 2018 roku, na noworocznym spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 2 w Dynowie, zjawili się posłowie, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa, Urzędu Miasta, Policji, Straży Pożarnej, dyrektorzy szkół a także przedstawiciele organizacji pozarządowych- czyli wszyscy, którym droga jest dynowszczyzna. Uroczystość ta była bardzo szczególna również dla leśników, ponieważ nasz emerytowany Nadleśniczy, Pan Adam Pilch, odebrał tytuł "Zasłużony dla Miasta Dynowa". Prawie dwudziestoletni czas urzędowania Pana Adama Pilcha to czas nie tylko dobrych „leśnych rządów” ale czas owocnej współpracy z wieloma instytucjami, domami kultury, szkołami, stowarzyszeniami i klubami sportowymi. Nadleśniczy Adam Pilch stale wspierał lokalne inicjatywy zarówno finansowo, jak i w zakresie współpracy, bo przecież to ludzie i relacje między nimi są najważniejsi. Cieszymy się bardzo, że praca  na rzecz lokalnego środowiska oraz chęć współdziałania z bardzo różnymi instytucjami, nieraz dalekimi od leśnictwa, została zauważona i doceniona.